kanteen logo

O nás

onas header fragment

EAT. WORK. LIVE.

Náš příběh

Koncept restaurace Kanteen jsme se rozhodli vytvořit proto, že jsme měli naprosto jasnou představu, co bychom chtěli lidem během hektických dní strávených v centru velkoměsta nabídnout. V Ostravě žijeme celý život a součástí její gastroscény jsme přes 20 let. Sledujeme ji se stejným nadšením, s jakým se nyní pouštíme do tohoto projektu. Vycházíme z toho, co pro nás kvalitní jídlo znamená. Nejen jak chutná, ale také jak nás ovlivňuje v každodenních aktivitách. Může to znít jako klišé, ale jídlo je život. A dobré jídlo z organických a čerstvých surovin znamená dobrý život. Je to energie, lehkost těla i mysli a především radost. Kvalitní jídlo není spojeno jen se zvláštní příležitostí nebo oslavou. Věříme, že kvalita a čerstvost patří i do pauzy na oběd nebo krátkého coffee breaku.
nas pribeh
sefkuchar kanteenMarek Rauvolf
sefkuchar kanteen fragment
nuz

Šéfkuchař
Marek Rauvolf

Dvojnásobný mistr ČR Gastrojunior, současně šéfkuchař restaurací Pizza Coloseum v Ostravě, Viktorka Plzeňská tankovna a hlavně restaurace Kanteen.

Naše mise

Marek je ten, který tvoří rukopis této kuchyně. Vše má na svědomí se svým týmem. „Nekupujeme žádné polotovary a vše si vyrábíme. Je to sice náročnější a dražší cesta, ale věříme, že to lidé poznají. Baví mě do těchto jídel vnášet inovaci, hodně používáme metodu sous-vide a vaření při nízkých teplotách,“ říká šéfkuchař Marek Rauvolf, jehož oblíbená jídla jsou překvapivě hlavně česká klasika, jako výpečky, kachna, ale i třeba lečo nebo guláš. A jaké novinky jsou v plánu? „Chceme, aby jídla byla lehčí, bez jakéhokoliv zahušťování moukou. Aby kuchyně byla moderní a chutná pro mladé lidi nebo konzervativní klientelu."
fragment chef2
dagmar
Dagmar Stano
Dáša je zkušená manažerka, která naposledy vedla naší restauraci Viktorka v Porubě. Svýmy zkušenostmi a klidem vede svůj tým velmi kvalitně.
marek
Marek Rauvolf
Hlavní šéfkuchař, který je srdcem a mozkem všech našich gastro provozů. Marek je ten, který tvoří rukopis této kuchyně.
menu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram